Translate

вторник, 2 сентября 2014 г.

Як потрапити до Trending items на Etsy?

Як потрапити до Trending items на Etsy?  

Сьогодні я розповім, як своїми зусиллями просувати свій магазин на Etsy та зробити його зосередком доходів, а не тільки розвагою. Для цього потрібно попасти до трендінгу www.etsy.com/trending
 

Трендінг - це така цікава секція на Етсі, яка знаходиться зліва у колонці на головній сторінці сайту. Туди потрапляють вироби, які набирають багато лайків та переглядів, а також мають гарні трежабельні фото (трежабельні - це такі, як на головній сторінці Етсі, чіткі та якісні).
Секція трендінг знаходиться зліва на головній сторінці Етсі.

Чим так приваблює трендінг? Вироби з секції трендінг багато переглядаються покупцями на Етсі, також їх інші майстри беруть у гарні трежі, адміни досить часто беруть вироби з трендінгу й вони потрапляють у розсилку (тобто розсилаються по ємейлу усім, хто підписався на отримання розсилки, а це - мільйони людей, майстрів та покупців зі всього світу). 
Багато часу ми не знали, як потрапити у секцію трендінг. В останній час на Етсі роблять багато "покращень", змінюється загальна система ревалентності. Одного разу я помітила, що мій браслет з лимонами потрапив у трендінг після того, як я цілеспрямовано декілька днів збирала на нього лайки. Пізніше я, а також дівчата з ukrainian artists спільними зусиллями виявили деякі правила того, як вироб може потрапити у секцію трендінг. И виявилося, що цей процес ми можемо контролювати самі! 

Ось звід правил, які допоможуть вам потрапити у секцію трендінг й бути поміченими багатьма покупцями. 

1. Гарні фото. Вибраний для просування товар повинен мати чіткі фото, зрозумілі для покупця. Що таке гарні фото на Етсі - це лаконічний простий фон, відсутність пересвіту або різких тіней. Необов'язково це професійні фото, вистачить й просто любительских, якщо вони відповідають якості. У трендінг потрапляє тільки 1 товар від одного магазину.

Порада: щоб бути більш помітними у трендінгу, обирайте популярні товари, які подобаються багатьом покупцям, або - яскраві, або - з цікавим ракурсом, на який хочеться натиснути й подивитись фото. Тобто, зацікавлюйте покупців своїми фото, робіть їх помітними серед маси інших товарів.

Також ми виявили, що вертикальні фото більш помітні в трендінгу й привертають до себе більше уваги покупців. 
Приклад: мій перстень, проданий з трендінгу. Фон - затерті дошки, світло - природнє, з балкону, фото зроблене на Olympus SP-565 Ultra Zoom (2008 р.). Не професійне, але досить добре для Етсі.

2. Подробна інформація. Обов'язково пишіть найважливіші дані про свій виріб. Це: матеріал, розміри (потрібно вказувати й сантіметри, й дюйми - обов'язково), якщо ваш виріб важкий - вкажіть його вагу (кілограми та фунти). Також буде добре, якщо ви напишите, який догляд потребує ваш виріб - що з ним можно робити, а що ні. Наприклад, мої вироби з ювелірної смоли не треба мочити у воді - про це я пишу у кожному товарі, щоб покупець не зіпсував випадково свої прикраси.

Порада: у трендінг потрапляють й вироби без такого подробного опису. Але ви скоріше отримаєте продаж й гарний відгук, якщо потурбуєтесь написати ці дані. 

3. Грамотне просування. Щоб бути поміченими на Етсі, невистачає тільки зробити гарні фото й заповнити інформацію. Так, продажі можуть пійти, але їх буде небагато. Якщо ви бажаєте потрапити у секцію трендінг, потрібно кожен день працювати над популярністю вашого магазину та виробів.

Для цього ми граємо на лайки - збери 50, 60, 100 й таке інше. Правила кожної гри прописані у першому повідомленні ігрової теми. Ігрова тема закривається, коли потрібна кількість учасників набрана. Далі - потрібно пролайкати усі товари в темі, розміщенні до вас та після вас. Тільки після цього можна переходити до нової гри.

Ось актуальний список команд, де грають на збирання лайків.

www.etsy.com/ru/teams/13201/5-comment-team
www.etsy.com/ru/teams/21653/daily-promotion
www.etsy.com/ru/teams/16477/advertising-festival-hello-world
www.etsy.com/ru/teams/20166/etsy-handmade-and-vintage
www.etsy.com/ru/teams/19218/favoriting-each-other-team
www.etsy.com/ru/teams/18411/simply-devoted-to-promotion
www.etsy.com/ru/teams/19901/helping-etsians-promote
www.etsy.com/teams/12274/strategic-promotion-for-success-team
www.etsy.com/teams/18642/afternoon-tea-chat-and-treasuries-team
www.etsy.com/teams/19858/favorites-for-sales
www.etsy.com/teams/20869/love
www.etsy.com/teams/14692/friendswithbenefits
www.etsy.com/teams/21059/free-birds
www.etsy.com/teams/20418/success-express
www.etsy.com/teams/20553/a-promotion-commotion


Порада: оптимізуйте й бережіть свій час. Зберігайте всі посилання у текстовому документі, щоб заходити одразу на потрібну тему та гру, а не марнувати свій час на пошуки її. Взагалі-то я проходжу по командам 2-3 рази на день, зранку та ввечері.

4. Увага! Етсі має ліміт на лайки в годину - 300 +/-
Якщо в годину ви витратили ці лайки, всі нові будут відмічатися, але не будуть додаватися до вашого списку фаворитів - не будуть також потрапляти у інформаційні ленти до господарів товарів, тобто ваші зусилля будуть марними. Але вже у нову годину у першу її хвилину лайки поновлюються й ви можете продовжити їх витрачати.Тому, щоб виявити чи є ще в вас лайки для гри, поверніться до попердньої сторінки, де ви  пролайкали товар, й подивіться - якщо серця на місці, все добре. Якщо товар без сердець, потрібно зробити перерву  до початку наступної години.

Порада: можна знехтувати правилами й грати з поломаними лайками, але якщо вас спіймають на цьому - виженуть з команди. Та й треба поважати час інших людей, які чесно фаворитять ваш товар. Етсі - соціалізована спільнота майстрів, де наша популярність залежить від якості командної гри.

5. Кількість фаворитів, потрібна для потрапляння у трендінг. 600-650 для початку за день, далі - більше. Щоб просуватися по списку вище, потрібно кожен новий день збирати більше фаворитів на вибраний для цього товар. Інакше він буде падати, й за день-два випаде зі списку трендінга. Щоб потрапити на саму вершину трендінга, потрібно зібрати більше 1300 фаворитів за день. Також важливий вплив мають перегляди товару. Якщо переглядів багато, це також додає популярності виробу. Наша ціль - потрапити не просто у трендінг, а найвище по списку. Тому потрібно грати декілька днів для такого ефекту. Але після набору 700+ фаворитів за один день дуже важко втриматися й не падати вниз. Тому я граю не більше 3-5 днів одним виробом, й коли він починає втрачати рейтинг, готую наступний виріб, який я бажаю бачити в трендінгу. Можна грати кожен день новими виробами, або одним до того, поки його не куплять. Але продаж може наступити швидко, а може й ні - тому для себе я вирішила не марнувати час, та грати 2-3 виробами за тиждень.

Порада: легче просувати свіжий товар, якому від одного дня до 4 місяців. Зі старого товара, у якого є релісти (немає продаж за 4 місяці й ви його поновили), легче просувати товар, котрий колись вже купували, ніж той, який жодного разу не купували. Але його теж можна просувати, тільки потрібно більше фаворитів та лайків ніж на новий товар - від 700 на день.

 6. Коли оновлюється трендінг? Звичайно це трапляється у 9.20-30 по київському часу. Також трендінг частково змінює деякі свої позиції протягом всього дня. Продані товари зникають з трендінгу одразу ж.

Але не всі бачать трендінг однаково. Іноді в різних браузерах він відображається по-різному, інколи досить значно. Деякі люди бачать старий трендінг за попередній день. Але загальна маса етсіанців бачить примірно однакову картинку. Ми ще не знаємо, чи так було завжди, чи з цим трендінгом експерементують. Закінчення тестування "покращень життя" на Етсі планується адмінами у жовтні 2014 року.

7. Що таке similar items? Під кожним товаром в трендінгу, якщо навести на нього мишку, з'являється напис similar items. Якщо на нього натиснути, ви побачите багато інших товарів, обраних по 2-3 тегам з вашого й які вважаються схожими товарами. Не завжди ця схожість відповідає дійсності, але товари з вашого магазину завжди будут перші у списку схожіх товарів, а далі - вироби інших мастрів. Це також допомогає просуванню магазина, якщо ваші товари потрапили до когось в similar.

8. Навіщо потрібен трендінг для популярності магазина. Десь роки півтора я майже кожен день складала гарні трежері для головної сторінки Етсі. Потрапляла туди мало й не завжди продуктивно. Але, як тільки я відкрила для себе трендінг, то одразу ж відчула позитивну різницю: багато переглядів вироба та взагалі всього магазину, багато фаворитів від потенційних покупців, а також - почастішали продажі. Якщо систематично бувати в трендінгу, аудиторія потенційних покупців значно розширюється, з кожним днем їх становиться все більше. Багато етсіанців купують тут речі роками, тому ще не одноразово повернуться до списку своїх улюблених "фаворитів". Щоб побачити всю важливість трендінгу, потрібно довгий час у ньому перебувати, тоді поступово популярність магазина та хвиля зацікавлених покупців будуть зростати. Етсі - це сайт, який потребує часу та завзятості від вас. Чим більше ви працюєте над своїм рейтингом, тим більше буде віддача, але - не відразу. Якщо протримаєтесь, то побачите це своїми очима.

Порада: крім регулярної гри на фаворити, працюйте над своїми фото, композиціями, майстерністю, додавайте більше нових товарів, слідкуйте за тим, що подобається покупцям, за тенденціями моди на Етсі (наприклад, якщо на головній постійно з'являються єноти або смугасті труси - це те, що подобається адмінам та покупцям), додавайте такі роботи до своїх трежері або робіть щось на популярну тему самі. Й пам'ятайте, Етсі - це персоналізація, а не фабрика однакового товару. Будьте оригінальні, навіть якщо ви виробляєте речі на "затерту" тематику. Також працюйте з любов'ю у душі, те що ви робите, повинно подобатися вам, а інакше який сенс витрачати свій час?

Бажаю успіхів! Головне - це завзятість й віра в себе, а ще - трішки таланту. Якщо ви є на Етсі, скоріше за все цей самий талант ви вже маєте.

Трендінг всередині. Має 3 листа, які прокручуються довгою лентою.Найліпше потрапляти на верхню сторінку.
 Додатково:
Слідкують за трендінгом українських магазинів тут Trending items от Ukrteam, читати та писати можна членам команди українських майстрів на Етсі. Вступити до нашої команди може кожен, хто володіє українскою мовою або русским языком, незважаючи на місце мешкання. Потреби: адекватність, ввічливість, доброзичливість. Якщо так - ви нам подобаєтесь!

Також буду  вдячна, якщо підтримаєте мій магазин серцями www.etsy.com/shop/Eternity31
Слідкуйте за блогом, пізніше напишу ще цікаві речі про Етсі.

 Я дозволяю копіювати та поширювати, а також перекладати цю статтю на будь які мови, але - з посиланням на оригінал цієї статті або мій блог. Я викладаю тут безкоштовно майже секретні дані, котрі збирала довгий час сама та з допомогою  українських майстрів на Етсі, тому поважайте, будь ласка, мій час та авторське право. З повагою, Анастасія Заліван.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...