Translate

воскресенье, 9 апреля 2017 г.

Як відкрити свій магазин на Etsy - гайд. Прив`язка до посередника, вибір мови, податки для Каліфорнії.

Информация о сайте https://www.etsy.com/about/

Перевод на русский translate.google.ru/ постим в переводчик мою ссылку на гайд, кликаем "перевести", жмем снова по ссылке и она откроется на русском. 

см. также: все гайды для Этси

Я маю дуже мало часу,  щоб допомогти своїм знайомим з усієї країни, тому пишу цю статтю в поміч тим, кому не можу показати наживо всі ці нюанси.


Відкриваємо магазин на Етсі - без помилок!
Спочатку, якщо ви приходите й відкриваєте магазин з реферального посилання, ви отримуєте 40 безкоштовних розміщень товару. Якщо ви відкриваєте магазин без цього, він також буде працювати, але ви не отримуєте ці початкові безкоштовні розміщення. В кожного магазина воно своє, унікальне ( реферальне посилання ) - реферал й його провідник, обидва отримують по 40 безкоштовних розміщень після того, як завершили реєстрацію та новачок виставив свій перший виріб на продаж.

Безкоштовні розміщення - це дуже гарно для початку, тобто, ви не сплачуєте нічого, щоб почати свій бізнес! Можна зареєструватись по реферальному посиланню Наталки й отримати свої бонуси:


Порада: одразу ж оберіть англійську головною прямо на сайті, щоб не плутатися з моїм гайдом, він на англійській, а також - це спрощує життя, не буде двомовності магазину, яка зараз нам не потрібна. Потім після реєстрації можете змінити мову на іншу, якщо англійська для вас складна, важливо лише правильно розпочати. 


Змінити мову можна (й треба) в самому низу сторінки: Далі ви побачите таке:

Тиснете register, заповнюєте поля. Або можна прив'язатися до свого фейсбук профілю, але я завжди проходжу повну реєстрацію - це якось додає уваги до деталей. А вони, не сумнівно, є.

 Ось тут будьте уважні! Щоб й надалі магазин функціонував лагідно, треба пройти цю стадію без помилок. Тут тиснете no, I want to choose. Після цього випаде графа з вибором мови, валюти та країни, можете в цій графі залишити англійську, доллар, Україна (чи де там ви живете, звідки будете висилати свої вироби). Етсі повинен бути на англійській, це не складно, так ви швидко звикнете та магазин буде функціонувати як треба - я маю на увазі пошук, тощо. Далі... Етсі запитує, навіщо ви тут. Тисніть, що вважаєте для себе найголовнішим. 


Далі даєте назву свому магазину. Її можна потім змінити, але тільки жоден раз. Намагайтеся дати просте, інформативне, не досить довге та зрозуміле слово-назву. В назві немає ніяких ком, тире, тощо й пропусків - пишеться злитно, навіть якщо це кілька слів. 


Після цього Етсі запропонує вам виставити один товар. Заповнюєте цю анкетку про свій виріб. Всі секції можна міняти безліч разів, тому не боїться. Уважно читайте та можете паралельно шукати на Етсі аналогічні вашому товари та порівнювати їх, опис, пошукові слова й таке інше.

Також зайдіть до свого емейлу  та підтвердіть його для Етсі. Інакше неможна буде виставити товар на продаж.

Проблеми з реєстрацієй?
В останній час багато магазинів мають перешкоди на етапі реєстрації, коли треба обрати засіб розрахунку. Якщо Етсі не дає вам обрати відразу ж Пейпал, а підсовує замість нього Дірект Чекаут, який неможливо обійти, то оберіть країну, звідки ви продаєте - наприклад, Латвію (заміть України), й оберіть тоді Пейпал. Так ви зможете відкритися, а вже коли реєстрація завершиться, обов'язково у себе в профілі (аккаунт) оберіть справжню країну проживання, тобто не забудьте виправити Латвію на Україну, наприклад.

Якщо складно, можна почитати ще цей гайд мастера Ірини. 

Порада: можно обирати декілька мов для ведення магазину, наприклад французська й англійська, або російська й інші, тоді будуть окремі віконця для англійської мови та другої. Але у російській мові немає сенсу, так як українці й росіяне майже нічого не купують, лише продають. Пошукові слова Етсі перекладає на безліч мов самостійно. Щоб покупці бачили англійський текст, його потрібно писати у віконці для англійської, якщо в вас двомовний магазин. Обрати мови додатково можна тут (верхня панель, значок хатинка - це ваш магазин):
 

Your shop ----> Shop Settings ----> Shop Languages ----> Additional Language Enrollment

Далі про наші товари!
Ось так виглядає превью вже заповненого товару. Розмір та розташування фото можна змінювати зправа у верхньому кутку. Експериментуйте. 

Пам'ятка для заповнення вашого товару:
https://www.etsy.com/help/article/187?ref=help_search_result - ручна робота, вінтаж, матеріали для творчості
https://www.etsy.com/help/article/3850?ref=help_search_result - фото, ілюстрація, паттерн, тощо. 


Далі Етсі побажає прив'язати карту, з якої ви будете оплачувати його послуги в майбутньому. Як підтвердити те, що Ви готові платити за свій магазин? Треба прив'язати картку для розрахунку комісій Етсі. Для прив'язки підійде картка з Візою або Мастеркард, гривнева або долларова, неважливо. З неї ви будете сплачувати послуги Етсі. 

Далі. Як приймати гроші за продаж?
Обираєте засіб розрахунку - Paypal. Інше не треба, бо це в Україні головна біль. Усі інші галки не натиснені, other також не повинно бути увімкнено, лише засіб Paypal. ( що таке Paypal? Оператор електронних грошових коштів. Дозволяє клієнтам оплачувати рахунки і покупки, відправляти і приймати грошові перекази. З жовтня 2002 року є підрозділом компанії eBay. )

На Етсі треба вписати ємейл Пейпал, ми в Україні працюємо з посередниками westernbid та seller-online, тому що Пейпал у нас неповноцінний - можна лише купувати, а не виводити свої кошти. Я користуюсь послугами Селлера й мене він повністю влаштовує, це надійна кампанія. Відгуки про посередників можна почитати в інтернеті. Також вони працюють з магазинами на www.ebay.com

Якщо обираєте Селлер, в ньому все зрозуміло написано - інструкція для Етсі
Усе інше про цього посередника також можна почитати на їх сайті. Особоливо про умови виводу грошей.

На моєму скриншоті нижче вказано, куди треба вписали ємейл від Селлер-онлайн ( або Вестернбід, якщо обираєте його ), щоб усі платежі проходили правильно й гроші зараховувались вам. 

Увага! Для магазину Етсі пишіть не свій ємейл Paypal, а загальний ємейл Селлер-онлайн paypal@protektion.com ( або ємейл Вестернбіду )

В Європі, США, Канаді й майже всіх інших країнах світу, та в Росії - Paypal повноцінний й можна працювати напряму, без посередників. Україна та Білорусь ще не мають свого повноцінного Paypal, тому білорусам треба поступати аналогічно українцям - обирати посередника.


Якщо з цим розібралися, можна виставляти ваш першій виріб!
Ось так буде виглядати ваш свіженький магазин. Його вже помітно у пошуку. 


Що далі? Залишилося небагато, але важливі речі ще попереду. Ми будемо писати правила магазину, це обов`язково й надає гарантії вам та вашим покупцям. 

Заходимо Your shop ----> Shop Settings ---->  Shop Policies 
Бачимо там таблицю. Її треба заповнити згідно з вашими особистими правилами. 

Увага! З квітня 2016 року нові магазини маюсть можливість вибрати лише нові спрощені правила. Там писати текст не потрібно. Обирайте пункти, з якими згодні, й це й буде правилами. 

Нижче надан приклад заповнення правил по старому стилю, це ще можливо для тих, хто пройшов реєстрацію раніше.  


Наприклад, за основу можна взяти мої правила, та допишіть там свої терміни доставки та правила повернення.

Payment Policy
I accept only PayPal.
If you don't have a PayPal account, just choose " pay by credit card " on the PayPal page.

Shipping Policy  
 If item is ready to ship I will send it within 48 hours after payment confirmation.
 If item is marked as made to order it will take up to 7 days to complete your item.

 I do not ship on Sundays.

 I use the etsy mailing address, please make sure it is correct.

I will let you know when your package is on the way. I will also send you a tracking number of your package.

Standard international shipping takes up to 20 business days.

Refund Policy
 Item must be returned within 7 DAYS after the buyer receives the item If you are not satisfied with your purchase.
All items must be return in original conditions without any physical changes with all of its components.
If for any reason you are unhappy with your purchase, contact me as soon as possible and we will resolve any problem.


Також раджу тим, хто  є членом моєї групи на Етсі, почитати ще й про детальні правила для магазину - вони більш зручні, ніж ті що показані у блозі. Читати матеріали можуть ті, хто є членом групи. Ви можете подати запрошення на приймання.

У своєму Profile також можна написати своє ім`я та прізвище (останнє - за бажанням), щоб покупці мали змогу обращатися до вас за вашим ім`ям. 

 Що далі? Якщо в вас посередник Селлер, то всі покупки зі штата Каліфорнія мають податок 8.75%, але з кінця травня 2016 на Етсі вимкнули можливість налаштувати податки так, щоб сплачувал саме покупець, а не продавець. Тобто, зараз нові магазини лише можуть закладати ціну трішки більшу, щоб у випадку продажу в Каліфорнію, це не вдарило по кишені.

Ну ось і все для початку! Щасливого старту! 

Також вам може допомогти:
 http://arteternity.blogspot.com/p/etsy.html
гайди та поради магазинам-початківцям від мене. 

Перевірте себе на помилки:  http://arteternity.blogspot.com/2014/10/etsy.html

Чекаю вас у себе в групі для подальшого розвитку ваших магазинів https://www.etsy.com/teams/23269/etsy-school-ua/members

Ознайомтеся з можливостями групи та корисною інформацією ТЕМА-НАВИГАТОР - тут есть всё! 

Я дозволяю копіювати та поширювати, а також перекладати цю статтю на будь які мови, але - з посиланням на оригінал цієї статті або мій блог. Я викладаю тут безкоштовно майже секретні дані, котрі збирала довгий час на Етсі, тому поважайте, будь ласка, мій час та авторське право. З повагою, Анастасія Заліван.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...